Hana Suberová - hormonální jóga

Terapie pohybem s.r.o., Pražského 629, Praha 5, 15200
IČO: 08004439
+420 608 824 787
hsuberova@gmail.com

 

 

 Terapie pohybem s.r.o.

Hormonální jóga - cviky

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues je ucelená sestava cviků sestávající z tak zvané části prohřívací a části denní. K sestavě patří ještě protistresové cviky. Cvičení celé sestavy trvá 30 minut, ideální je cvičit každý den.

Jelikož se jedná o ucelenou sestavu, není vhodné cviky v sestavě měnit, vynechávat či si je přizpůsobovat. Vždy je vhodné případné adaptace konzultovat s lektorem. 
 
Sestavu hormonální jógy se naučíte od certifikované lektorky či lektora hormonální jógy. Jako podpůrný materiál slouží DVD, které již brzy na webu Dinah Rodrigues naleznete i v českém jazyce, nebo také kniha hormonální jógová terapie.
 
Ukázka: Cvik poletující vlasy 
Cvik působí blahodárně na páteř a nadledvinky. Také pomáhá zlepšit růst vlasů. 
 
Sedíme v tureckém sedu či na patách. Zaklesneme ruce do sebe (jedna dlaň směřuje ven, druhá dovnitř), dlaně zhruba na úroveň ramen. S nádechem se otáčíme na jednu stranu, s výdechem na druhou. Zopakujeme 7x s dynamickým dechem bhastrika a poté  vystřídáme. 
 
Ukázka: Antistresový cvik nádí šódhana v koncentraci 
Nádí šódhana, harmonizační dech pomáhá například večer "uklidit" v hlavě a připravit na kvalitní spánek. Položíme se již do postele, zavřeme oči. Celý cvik probíhá tak, že se střídavě koncetrujeme na jednu a druhou nosní dírku. 
 
Koncentrujeme se na levou nosní dírku a pomalu nadechujeme, pak se koncentrujeme na pravou a vydechujeme, pravou je nádech, levou výdech, levou nádech, pravou výdech, .... Nakonec vydechneme levou nosní dírkou.