Hana Suberová - hormonální jóga

Terapie pohybem s.r.o.
+420 608 824 787
hsuberova@gmail.com

 

 

 

 


 

Dinah Rodrigues

je brazilská psycholožka a jogínka (*13. květen 1927). Jógu praktikuje již od svých třiceti let. Hormonální jógu ale začala vyučovat a šířit až v pozdnějším věku na popud svého gynekologa. Její gynekolog zjistil, že na svůj věk má velice vysokou hladinu ženských hormonů. Tak začala vznikat unikátní sestava, kterou Dinah nazvala hormonální jógovou terapií. Měla pomoci ženám s obtížnějším průběhem menopauzy. Zjistilo se ale, že hormonální jóga má mnohem širší záběr a pomáhá celkově srovnávat hormonální hladiny v těle.
 
Nejprve vznikla sestava pro ženy, až později pro muže a pro diabetiky. 
Dinah sestavy stále i ve svém věku školí osobně. Cestuje po světě a šíří nejen tuto metodu, ale také energii, kterou má na rozdávání. Sestava je uznávaná po celém světě, nejen jogínskými organizacemi, ale také odbornou veřejností. Dinah spolupracuje s mnoha odborníky - lékaři, fyzioterapeuty a vědci. Její sestava je dle jejích slov " based on science" (založena na vědě). Proto také vznikají studie, které podporují tvrzení, že hormonální jóga je velice účinná metoda.
 
Sama autorka prý cvičí hormonální jógu pravidelně. Cvičí i její manžel Alberto (*prosinec 1919). Zde můžete zhlédnout rozhovor s Dinah.
 
Hormonální jógu smějí vyučovat jen lektoři a lektorky, které prošly školením přímo u Dinah. 
Chcete-li se sestavu naučit přímo pod vedením autorky, nebo dozvědět více, zde je odkaz na její webovou stránku: www.dinahrodrigues.com.br. Kurzy v České republice zašťiťuje Centrum hormonální jógy.